WODNICZKA

JEST

BARDZO RZADKA

ZDJĘCIE ZROBIONE W BIEBRZAŃSKIM PARKU NARODOWYM

>
fragmenty filmu
"KILKA CHWIL W DOLINIE BIEBRZY"

SZCZUDŁAK

W POLSCE

RZADKI

DO NIEDAWNA W POLSCE NIE WYSTĘPOWAŁY, OBECNIE SĄ CORAZ CZĘSTSZYMI GOŚCMI

TAK SIĘ ZACZĘŁO ... OBEJRZYJ FILM

PIERWSZY FILM ZNAD BIEBRZY

POPRZ
NAST

OSTATNIĄ SWOJĄ STRONĘ WYKONAŁEM CZĘŚCIOWO JESZCZE W TECHNLOLOGI "FLASH" 12 LAT TEMU.

OD KOŃCA 2020 ROKU TECHNOLOGIA TA JEST NIEDOSTĘPNA, WYGRAŁ HTML 5 I CSS3, NADSZEDŁ CZAS ABY COŚ ZROBIĆ NOWĄ, I ZROBIŁEM :).

RZADKIE GATUNKI

WIĘCEJ +

WODNICZKA

Jest bardzo rzadka, posiada czarną czapeczkę przeciętą przez środek płowym paskiem, szerokie, białawe brwi, podkreślone czarnym paskiem ocznym.

Więcej +

RYCYK

Gatunek ten bliski zagrożenia wymarciem. Ma status NT w Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych. W Polsce ptak ten znajduje się pod ścisłą ochroną.

WIĘCEJ +

ŁOŚ

Łoś to zwierzę bardzo ciekawskie, nie boi się człowieka. Dlatego jeśli wyjdzie na drogę, to może na niej stać dosyć długo, lepiej poczekać ... choć skrajnie przejawia agresję.

Dlaczego zająłem się naturą? trudno jest mi odpowiedzieć nawet samemu sobie. dwa lata temu jechałem groblą i zobaczyłem tokujące łabędzie, zatrzymałem się na dłuższą chwilę, stałem spokojnie, one nie bały się. Następnego dnia już zrobiłem pierwsze zdjęcia.W ciągu kilku dni zobaczyłem inne gatunki, równie ciekawe. W następnym roku już tylko czekałem na wiosnę aby zobaczyć dużo więcej.

NATURA

Obecnie jest dla mnie częścią mnie, zazwyczaj bardzo rzadko wstawałem o świcie aby zobaczyć coś ciekawego, teraz jest to normą że dzwoni budzik, szybki skok w ubranie, buty i już gotowy, zamaskowany do dzieła.

CIERPLIWOŚĆ I POKORA

Podstawą do fotografii i filmu przyrodniczego jest wiele czynników, pierwszym jest właśnie cierpliwość, gdzy się zasiądzie "na mecie" "czatowni" warto wcześnie pojechać oświcie i zobaczyć z daleka czy "jest coś", zazwyczaj jest duża szansa że jeżeli 2-3 dni są tam zwierzęta to przyjda na następny dzień.

CO JEST POTRZEBNE?

Jeśli nie mamy czatowni, to warto się zaopatrzeć w siatkę maskującą, jakiś materac do leżenia, jakąś lornetkę, na poczatek wystarczy, reszta przychodzi sama.

 

FOTOGRAFIA, & FILM

Przy fotografii zwierząt początkowo podobało mi się podchodzenie do obiektu, chwila ekscytacji ... i strzał, ale w miarę jedzenia apetyt rósł i zacząłem się maskować, efekty były obiecujące.

Czegoś mi w tych zdjęciach brakowało .... no taaaak, ruchu, zaczęły się przymiarki i miałem dobre wzorce, Krzysiek Chomicz i Źdżisiek Folga, noo ja nie zrobię filmu? trochę przeszkadzał wzrok, spora część materiału poszła do kosza.

Teraz jestem po przeszczepie rogówki i myślę że pójdzie to w odpowiednim kierunku. Myślę że w tym roku wiosna 2021 będzie dla natury bardziej łaskawa, będą spore wylewy, wody na bagnach nie zabraknie.

     

>

WSPÓŁPRACA & TECHNOLOGIA

“Świetna robota Krzysiek! zrobiłeś to szybko i solidnie strona działa świetnie, tego potrzebowałem. Świetny projekt i kreatywność, technologia ok! ... Dzięki!

JAREK

NAUKA JAZDY
“Dzieki Krzysiek za szybkie dostosowanie strony, resztę już wykonałem sam.

JAKUB

DYREKTOR

EWA

WEBMASTER
“...Czytelność i nietuzinkowość to cechuje strony Krzyśka. Dba o każdy detal. Wyznaje zasadę, że strona musi angażować umysł i pozostać w pamięci odwiedzających....""
POMOC TECHNOLOGICZNA

PRACUJ Z NAMI

CHĘTNIE WYKONAMY Z TOBĄ NAWET NAJTRUDNIEJSZY PROJEKT

OSTRZEGAMY O CIASTECZKACH, SĄ NIEBEZPIECZNE ZWŁASZCZA DLA CIAŁA PRZECZYTAJ.

TOP